The Last of Us Part 2’nin PC Versiyonunun Aylardır Hazır Olduğu İddia Edildi: Dizi Nedeniyle Çıkmıyormuş!

Naughty Dog imzası taşıyan post apokaliptik yapım The Last of Us, en başarılı PlayStation oyunlarından biriydi. Şu ana kadar iki oyununun çıktığını görmüştük. Aynı zamanda çok beğeni toplayan Pedro Pascal başrollü ve HBO imzalı bir dizisi bile çıkmıştı. İlk sezonu yayımlanan dizinin ikinci sezon çekimleri şu sıralarda devam ediyordu.

İlk The Last of Us oyununun hâlihazırda PC’ye gelmişti. Hayranlar, 2020’de piyasaya sürülen ikinci oyunun ne zaman bilgisayar için çıkacağını merak ediyordu. 4 yıl geçmesine rağmen bu konuda bir gelişme görmemiştik. Nihayet oyunun PC portu hakkında bilgiler geldi. Ortaya çıkan bilgi, portu bekleyen oyuncuları biraz sinirlendirecek cinsten.

The Last of Us Part 2’nin PC versiyonu aylardır hazırda bekliyormuş

Doğru çıkan sızıntılarıyla tanıdığımız billbil-kun, The Last of Us Part 2’nin PC versiyonunun şu anda hazır olduğunu söylüyor. Hatta iddiasına göre versiyon, geçtiğimiz yılın kasım ayında tamamlanmış. Yani aylardır hazır bekliyormuş.

Peki neden hâlâ resmî duyurusu yapılmadı ve PC’ye gelmedi? Söylentiye göre bunun sebebi oyunun dizisi. Naughty Dog, HBO dizisinin ikinci sezonuyla benzer zamanlarda yapımı PC’ye getirmeyi planlıyor.

İkinci oyunun bir kısmını kapsayacak dizinin yeni sezonunun 2025’te beklendiğini belirtelim. Eğer iddia doğruysa muhtemelen PC portu da önümüzdeki yıl çıkış yapacak. Bu da 5 yıl sonra geleceği anlamına geliyor. Oyunu bekleyenler için biraz sinir bozucu olduğunu söylemek mümkün.

Ancak diziyle birlikte çıkış yapması pazarlama için iyi bir hamle olabileceğinden pek şaşırtıcı değil. Oyun uyarlaması yapımlar, eğer büyük ilgi görürlerse oyunların da satışlarını uçuruyor. Prime Video’nun Fallout dizisi bunun en iyi örneği. Dizinin çıkışıyla tüm Fallout oyunları birden en çok satanlar listesine girmişti. The Last of Us dizisinin çok sevildiğini düşündüğümüzde, ikinci sezonla birlikte sunulan PC portu çok daha fazla satış sağlayabileceğini tahmin edebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir