Fenerbahçe Beko, Beşiktaş Emlakjet’i mağlup etti! Seride öne geçti

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi play-off yarı final serisi ilk maçında Fenerbahçe Beko ile Beşiktaş Emlakjet karşı karşıya geldi. Heyecan dolu müsabaka Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynandı. Kritik mücadelede Can Mavisu, Ali Şakacı, Murat Ciner hakem üçlüsü görev aldı. Fenerbahçe Beko, Beşiktaş Emlakjet karşısında parkeden 96-88 galip ayrıldı.

Bu sonucun ardından seride durum Fenerbahçe Beko lehine 1-0 oldu.

FENERBAHÇE BEKO – BEŞİKTAŞ EMLAKJET: 96-88

1. ÇEYREK SONUCU: 23-23
2. ÇEYREK SONUCU: 56-48
3. ÇEYREK SONUCU: 78-65

3 MAÇ KAZANAN FİNALE ÇIKACAK

Üç maç kazanan takımın final bileti alacağı seride ikinci karşılaşma 1 Haziran Cumartesi günü 20.30’da yine Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak. Üçüncü karşılaşmaya ise 3 Haziran Pazartesi günü 20.30’da BJK Emlakjet Spor Kompleksi ev sahipliği yapacak.

Fenerbahçe Beko, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi normal sezonunu 30 maçta 25 galibiyetle ikinci sırada noktaladı ve play-off çeyrek finalinde Aliağa Petkimspor’u 2-0 ile geçti.

Beşiktaş Emlakjet bu sezon Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde oynadığı 30 maçta 21 galibiyet elde etti ve normal sezonu üçüncü sırada bitirdi. Beşiktaş Emlakjet, play-off çeyrek finalinde ise Manisa Büyükşehir Belediye Spor’u 2-0 ile geçti.

BU SEZON 3 KEZ KARŞI KARŞIYA GELDİLER

Ligin ilk yarısında 2 Aralık 2023 tarihinde Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan müsabakayı Beşiktaş Emlakjet 68-64 kazandı.

İki takım, aynı zamanda Türkiye Kupası yarı finalinde karşılaştı. Bu müsabaka 99-68 Fenerbahçe Beko üstünlüğü ile sonuçlandı.

Ligin ikinci yarısında 18 Nisan 2024 tarihinde Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nun ev sahipliği yaptığı mücadelede ise gülen taraf 87-66 ile Fenerbahçe Beko oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir